DJ czy orkiestra – co lepsze na wesele?

Dj vs. zespół

Dla osób które są niezdecydowane, zadanie jest bardzo trudne. Z mojego zawodowego punktu widzenia wolałbym aby wybór padł na DJ’a i to najlepiej na mnie, ale prywatnie (ponieważ jeszcze jestem stanu wolnego i mam nadzieje, że dożyję tego momentu, aż w końcu się on zmieni) gdybym miał organizować swoje wesele, to uwierzcie mi… te pytanie byłoby jednym z pierwszych.

Dj jak i Orkiestra ma swoje plusy i minusy. Na wielu weselach już byłem (nie wliczam tych, które sam prowadzę :D) Wdziałem w akcji jednych i drugich i nadal nie znam odpowiedzi na te pytanie. Czas to zmienić.

Plan działania

Dzień Wesela jest dniem Pary Młodej, ale musimy pamiętać też o tym, że będą w nim uczestniczyć goście. Trzeba się zastanowić, wysilić szare komórki i powspominać wspólne imprezy z nimi przy czym bawili się najlepiej lub zrobić szybki wywiad co lubią. Oczywiście nie zapominając o sobie 😀

Miejsce

Warto wiedzieć gdzie będziecie mieli to wesele. Każdy potrzebuje jakiegoś miejsca, choćby nawet sprzęt. Miałem kiedyś taką sytuację, że miejsca nie było nawet na stół, a o głośnikach czy oświetleniu nie wspomnę. Poza tym jeśli wiadoma jest sala, to łatwiej jest dobrać do niej odpowiedni sprzęt. Jeśli sali nie macie, to określcie styl w jakim chcecie zrobić swoje wesele na przykład rustykalny czy też glamour, boho lub po prostu klasycznie po polsku. Możecie także znaleźć kogoś uniwersalnego, który po prostu się dostosuje.

Rozmowa

Jak już to ustalimy czas na selekcje. Wybrać kilku dj i kilka orkiestr, które najbardziej przypadły nam do gustu . Porozmawiajcie i zobaczcie co mają do zaoferowania i komu będzie najbliżej do spełnienia Waszych oczekiwań.

Wskazówka

Nie  kierujemy się stereotypami! Jest to bardzo ważne! Przykłady? Kapela gra głównie biesiadę i disco polo albo DJ nie nadaje się na wesela tylko do klubu. Uważam, że to jest nieprawda. Jeśli coś w Was budzi niepokój to po prostu zapytajcie o to swojego być może przyszłego podwykonawcę

Wygląd

Tak. Dla mnie jest to ważne. Nie wyobrażam sobie stosu banerów albo kogoś biegającego po parkiecie w T-shirt’cie, mógłbym tak jeszcze wymieniać. O ile mi może by to nie przeszkadzało to na pewno wprowadzałoby w zakłopotanie moich gości. Starałbym się dobrać kogoś, kto wkomponuje się w resztę otoczenia i nie będzie piątym kołem u wozu. Musicie się zastanowić co Wam przeszkadza, a co nie.

Sprzęt

Wbrew pozorom rzadko ktoś na to zwraca uwagę. Skąd to wiem? Bo mało kto mnie o to pyta. Może to i dobrze, bo świadczy to o tym, że mi ufają i widzą, że jestem profesjonalistą. Co jednak jeśli tego nie robią, bo po prostu o tym nie wiedzą lub wychodzą z założenia “po co i tak się nie znam”? Prostym przykładem “dlaczego warto zapytać?” są sale gdzie parkiet taneczny jest w innej części niż miejsce do siedzenia. Jeżeli będzie leciała muzyka, to przy stołach nie będzie jej słychać. Oczywiście niektórym może to pasować. Ja raczej nie lubię dźwięku dzwoniących talerzy. Jednym z rozwiązań w takiej sytuacji jest dodatkowy głośnik gdzie spędzamy przerwy. Pamiętajmy, że klimat na weselu tworzy także światło. Sprawdź czym dysponują i jak to działa. Zapytaj fotografa i kamerzysty, czy mają jakieś zastrzeżenia. To oni będą odpowiadać za odpowiednie uchwycenie pięknych chwil, więc oświetlenie będzie miało duży wpływ!

Emocje

Nie zależnie od tego, czy chodzi o dj, orkiestrę, florystkę, animatorów, fotografów, kamerzystów lub kogokolwiek innego To na pewno muszą wzbudzać pozytywne emocje od samego początku. Wyobrażacie sobie współpracować z osobami, które nie nadają na tych samych falach? Musicie być przekonani do tej osoby w 100%. Dlatego zadbajcie o Wasz komfort psychiczny otaczając się odpowiednimi osobami.

To DJ czy Orkiestra?

Czy już znacie odpowiedź? Czy chociaż na część pytań znaleźliście odpowiedź? Jedno co mogę powiedzieć Wam na pewno to starajcie się jak najmniej stresować. 50% udanego wesela to fajna Para Młoda. Skąd to wiem? Ponieważ Wasze samopoczucie będzie udzielało się gościom. Dlatego nie zostawiajcie nic na ostatnią chwilę abyście później jak najmniej się stresowali.