dj wodzirej wesele (99)

Dj wodzirej na wesele

Dj / wodzirej w jednej czy w dwóch osobach?

W poprzednim artykule zastanawialiśmy się nad wyborem zespołu lub dj’a na wesele.
Jeżeli zdecydowaliście się na ten drugi wariant to być może zauważyliście, że jest wiele wersji określenia “dj na wesele”. Oto one:

DJ / Wodzirej

Jedna osoba spełniająca dwie funkcje – gra i zabawia. Znam osoby z branży, które praktykują ten model. Wychodzi im to bardzo dobrze albo i nawet świetnie, bo na brak zleceń nie mogą narzekać. Cieszą się także bardzo dobrą opinią wśród swoich klientów. Myślę, że jest to idealna forma oprawy muzycznej na wesela, gdzie każdy wie co ma robić, a nad wszystkim czuwa osoba zwana weeding planner. Ale czy każdy sprawdzi się w takim wydaniu? Na pewno musi być to osoba mająca ogromną podzielność uwagi. Dzięki temu gra świetną muzę kontrolując tempo imprezy oraz zagaduje do gości przez mikrofon. Umiejętność pracy pod presją będzie tutaj także pożądana, ponieważ jest zdany sam na siebie. Naładowane baterie? Koniecznie! Nieść pozytywne flow w publikę przez całe wesele, to naprawdę nie lada wyczyn, a do tego potrzebna jest dobra kondycja, ale to myślę musi mieć każdy chcący działać w tej branży 🙂

Dj i Wodzirej

Tutaj mamy jasny podział zadań. Dj jest odpowiedzialny za kwestie muzyczną. Skupia się tylko i wyłącznie na tym. Wodzirej, zwany także konferansjerem zajmuje się prowadzeniem wesela, zabawianiem gości oraz prowadzeniem najważniejszych aspektów weselnych ze środka parkietu. Wspólnie muszą tworzyć jedność, aby wszystko ze sobą współgrało. W moim odczuciu w takim układzie prościej jest o komunikację z gośćmi czy z parą młodą. Także z obsługą sali, bo zawsze jeden może na spokojnie podejść i ustalić co i jak nie martwiąc się, że zaraz trzeba zmienić utwór. Łatwiej jest zapanować nad weselem nie mając wsparcia osoby trzeciej w postaci koordynatora. Nie twierdzę jednak, że jedna osoba sobie z tym nie poradzi. Po prostu jest łatwiej.

DJ / Wodzirej + pomocnik

To jest taka pośrednia wersja opcji 1 i 2. Ten pomocnik oprócz tego, że ma ładnie wyglądać jest także takim uzupełnieniem i komfortem psychicznym w momencie kiedy główny prowadzący nie może znaleźć się w dwóch miejscach na raz. Czasami pomaga tylko w rozładunku i załadunku sprzętu, a czasami także przy prowadzeniu imprezy. Ktoś kiedyś określił taką osobę od zadań specjalnych lub od czarnej roboty :D. Niemniej jednak taki układ także dobrze się sprawdza na weselach.

2x DJ / Wodzirej

Prowadzenie imprezy na dwa mikrofony jest prawdziwą sztuką. Tym bardziej gdy mówimy o weselu, bo tego nie da się wyreżyserować. Znaleźć dwie osoby, które poprowadzą wesele wymieniając się zadaniami lub będą to robić jednocześnie i to w dodatku improwizując to moim zdaniem naprawdę wyzwanie. Jeżeli jednak się to uda, to uważam, że będzie to naprawdę efektowne i warte poświęconego czasu na szukanie. Posiadanie dwóch DJ’i na weselu daje szerokie możliwości zwiedzenia najciekawszych smaczków z różnych gatunków muzycznych. Jeżeli zależy Wam na efektownym weselu, które zrobi na gościach piorunujące wrażenie, to z tym zestawem będzie najłatwiej to zrealizować.

Muzyka na żywo

Nie chcąc powtarzać po raz kolejny tych samych słów, coraz więcej dj’i oferuję także muzykę na żywo z instrumentu. Skrzypce, saksofon, akordeon to jedne z najczęściej poszukiwanych. Jest to naprawdę ciekawa opcja nawet jako dodatkowa atrakcja na kilka setów muzycznych. Dzięki temu niektóre utwory dostają drugie życie, przez taki “remix” oryginalnego kawałka z instrumentem.

Light Jokey

O nich także nie mogę zapomnieć. LJ znany także jako świetlik, zajmuję się sterowaniem oświetleniem. I raczej niczym więcej podczas imprezy. Potrafi zarządzać oświetleniem tak aby współgrało to z muzyką, czy daną chwilą. Dobiera odpowiednie oświetlenie do danej sali. Tworzy klimat wizualny. Większość DJ’i wciela się w rolę także w LJ’a, ale to nie jest to samo.

a także

Słyszałem też o team’ach 3 osobowych i w sumie nie jest to nic dziwnego w dzisiejszych czasach, bo sami widzicie, że konfiguracji jest mnóstwo i teraz po prostu kwestia usiąść i zastanowić się, która będzie Wam odpowiadała.

kogo wybrać?


Prosiłbym Was także, aby brać poprawkę na to, że każde wesele jest inne i czasami teoretycznie tam gdzie dwie osoby powinny zrobić świetną robotę, okazuję się, że jedna zrobiła jeszcze lepszą. Musicie po prostu porozmawiać z Waszymi DJ’ami i sami ocenić, kto lepiej sprosta Waszym oczekiwaniom. Który na Was zrobi odpowiednie wrażenie i rozwieje Wasze wątpliwości. Trzymam kciuki !